Przeskocz nawigację

31 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, Gdańsk 2011

Kolejne rocznicowe zdjęcie. Tym razem wielka, solidarnościowa rocznica. Pod pomnikiem Poległych Stoczniowców jak co roku odbywają się kolejne manifestacje, składanie wieńców, przemowy i msze. Wieczorem swoje wieńce składa również przewodniczacy NSZZ Solidarność – Piotr Duda. Mszę odprawia sam Arcyksiąże Marszałek Wielki koronny Jego ekscelencja Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. A za pocztami sztandarowymi i zebranymi delegacjami ktoś przez megafon wrzeszczy, że mu się nie podoba, ktoś inny, że żydokomuna, a jeszcze ktoś zadaje pytanie dlaczego przewodniczący Duda wspiera zakamuflowaną opcję niemiecką…

Pan bity –> krzyczy, że jest (tu cytat): „kandydatem, na kandytata na senatora RP” i najwyraźniej jest pewny wygranej, bo zaraz dodaje, że „…wszytskich was pozamykam!”. Do końca nie wypuści kwiatka z ręki.

Pan bijący –> chyba po prostu miał dosyć kakofoni płynącej z dwóch różnych megafonów i w rezultacie przyszedł wyłączyć ten, który mu bardziej nie odpowiadał. Strzał, jak widać jest celny, więc pan uśmiecha się od ucha do ucha.

Pan pomiędzy –> to przedstawiciel „Solidarnośći”.

W rezultacie nie polała się krew. Ceremonia dobiegła końca, kwiaty zostały złożone, policja przyjęła zgłoszenie i wystawiłą mandaty…Czyli jak co roku, rocznica solidarności podzieliła społeczeństwo.

One Comment

  1. That’s a shrewd answer to a tricky quoeitsn


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: